WE karta nr 7

Usługa: Skierowanie dziecka do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
we Włodawie

• Art. 127 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.)

• Rodzice albo prawni opiekunowie dziecka niepełnosprawnego składają do sekretariatu Starostwa Powiatowego we Włodawie wniosek o skierowanie do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

• Wniosek powinien zawierać:

        imię i nazwisko wnioskodawcy,

        adres wnioskodawcy,

        telefon kontaktowy wnioskodawcy,

        imię/imiona i nazwisko/nazwiska dziecka,

        datę i miejsce urodzenia dziecka,

        adres zamieszkania dziecka,

        imię/imiona i nazwisko/nazwiska rodziców/prawnych opiekunów dziecka,

        oznaczenie etapu edukacyjnego, na który ma zostać skierowane dziecko (wczesne wspomaganie rozwoju/szkoła podstawowa/branżowa szkoła I stopnia/szkoła specjalna przysposabiająca do pracy.

• Do wniosku należy dołączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnie specjalistyczną.

• Starosta Włodawski kieruje dziecko do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie jeśli ten zapewnia formy kształcenia wynikające z orzeczenia i informuje o tym wnioskodawcę.

• Niezwłocznie, nie później niż w ciągu miesiąca od złożenia wniosku.

• Joanna Omelczuk-Maśluch, Ewa Zaniuk

Nr telefonu: 082 572 56 90 wew. 131 lub 132

Sposób załatwienia sprawy: Wydanie skierowania do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie.

Nie dotyczy

• Rodzice dzieci zamieszkałych poza powiatem włodawskim mogą złożyć do starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wniosek o skierowanie do SOSW we Włodawie.