Usługa: Udzielanie nauczycielom pomocy zdrowotnej
  • art. 72 ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2014 r. poz. 191)
  • Uchwała Nr XI/108/07 Rady Powiatu we Włodawie z 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia rodzaju świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej oraz warunków i sposobu ich przyznawania nauczycielom oświatowych jednostek organizacyjnych prowadzonych przez powiat włodawski

• Nauczyciel/emerytowany nauczyciel składa wniosek o przyznanie pomocy zdrowotnej do sekretariatu Starostwa Powiatowego we Włodawie.
  • Wzór wniosku stanowi załącznik do wyżej wymienionej uchwały.
  • Do wniosku należy załączyć:

-        aktualne zaświadczenie lekarskie,

-        dokumenty potwierdzające poniesione koszty leczenia (faktury albo rachunki imienne) wystawione na wnioskodawcę.

• Wnioski o przyznanie pomocy zdrowotnej rozpatrywane są raz na kwartał przez Komisję Zdrowotną powołaną przez Zarząd Powiatu we Włodawie na podstawie uchwały.
  • O udzieleniu pomocy zdrowotnej informowani są:

-        wnioskodawca,

-        Wydział Finansów Starostwa Powiatowego we Włodawie,

-        dyrektor szkoły/placówki będący pracodawcą nauczyciela/ostatnim pracodawcą emerytowanego nauczyciela.

• Pomoc zdrowotna wypłacana jest przez szkołę/placówkę, w której zatrudniony jest nauczyciel/ która była ostatnim miejscem pracy emerytowanego nauczyciela.
  • Do końca kwartału, w którym został złożony wniosek (chyba, że wniosek został złożony po posiedzeniu Komisji – wówczas do końca następnego kwartału.
  • Piotr Kazanecki
Nr telefonu: 082 572 56 90 wew. 132
Sposób załatwienia sprawy: Przekazanie informacji o przyznaniu pomocy zdrowotnej.

• Pomoc zdrowotna polega na dofinansowaniu: kosztów zakupu leków lub sprzętu medycznego; kosztów pobytu w zakładzie opieki zdrowotnej; kosztów specjalistycznego leczenia; kosztów pobytu na turnusach rehabilitacyjnych lub kosztów usług rehabilitacyjnych.
  • Tym samym pomoc zdrowotna nie jest udzielana na dofinansowanie zakupu kosmetyków i suplementów diety.
  • Do wniosku nie należy dołączać paragonów.